Hangi bilim dergisi ?

Sevgili meslektaşım,

Springer Nature, araştırmacıların nerede yayınlamaya karar verdiklerini daha fazla anlamakla çok ilgileniyor. Size dergi seçenekleri ve hizmetlerinin doğru karışımını sağladığımızdan emin olmak istiyoruz.

Görüşlerinizi duymak isteriz. Anketin tamamlanması sadece birkaç dakika sürmelidir.

Şanslı bir kazanan, doğrudan kullanılabilecek veya hayır kurumlarına bağışlanabilecek 250 dolarlık bir hediye kartı alacak.

Dan Penny

Direktör, Pazar İstihbaratı

 

Şu da benim cevabım:

 

Sevgili Dan Penny

Direktör, Pazar İstihbaratı

Bu cevabımda size kendi fikrimi söyleyeyim, gerekirse bunu sorumlu departmana aktarabilirsiniz. Bir derginin makalesini değerlendirme törenini uzun bir neden listesi nedeniyle tamamen saçma buluyorum. Daha sonra isterseniz detayları verebilirim. Bu sebeplerden yola çıkarak dergiler, bilim ve teknolojiyi tamamen bloke etmese de gelişmelerindeki hızlandırmayı azaltmaktadır. Bana kalırsa, her yazar katkılarını kişisel web sitelerinde yayınlayacak ve kayıtlı dergiler de kısa sürede bildirilerini özetleriyle ilan edecek. Birkaç yıl içinde demek istiyorum. Umarım, bu çözüm bilimi hızlandırır.

Örneğin ben kendi web sitemde çalışmalarımı yayınlıyorum ve bu notu da oraya ekleyeceğim.

Her şey gönlünce olsun.

Çağlar Tuncay

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dear colleague,

Springer Nature is very interested in further understanding where researchers decide to publish. We want to make sure that we are providing you the right mix of journal options and services.

We would love to hear your views. The questionnaire should take just a few minutes to complete.

A lucky winner will receive a $250 gift card, which can be used directly or donated to charity.

Dear Dan Penny

Director, Market Intelligence

 

Şu da benim cevabım:

Dear Dan Penny

Director, Market Intelligence

Let me tell you my opinion in this reply and maybe you can transfer that to the responsible department, if necessary. I find the ceremony of evaluation of a submission by a journal as a totally ridiculous affair because of a long list of reasons. Later on, I may give the details, if you like. Based on those reasons, the journals reduce the acceleration of if not totally block the scientific and tech. developments. Up to me, every authors will publicize their contributions on their personal websites and the registered journals will announce the papers with abstracts, soon. I mean within several years. Hopefully, that solution will speed up the science.

For example, I am posting my works on my website and I will include this note there too.

All the best.

Çağlar Tuncay

Bir yanıt yazın